Go-Up? Go-Down!

Aneb Jak otrávit všechny kolem tak, že už vám ani Rada města Brna nechce pomoci.

/// UPDATE 16. 5. – staženo z programu Zastupitelstva města Brna.

/// UPDATE červen 2023 – Tohle smrdí. Prej jen 100 % půjčka městské části. Go Up bude?

/// UPDATE září 2023 – Městská část přiznala porážku. Jejich naprosto diletantský přístup k řešení (ne, nemuselo se převyjednávat usnesení zastupitelstva města Brna, platilo, jen jste nahráli tomu, aby jej zrušili a 30 míčů poslali jinam…) smrdí buď totální neschopností nebo volebním kalkulem ode dne 1, co se kauza vyloupla. Jsem optimista a stále věřím, že to bude jen hloupostí a ne vypočítavostí.

Na Vinohradech si lidé volili radnici, aby zabránila megalomanské stavbě Go-Up hned vedle školky a školy. Slibován byl atletický ovál s podzemním parkovištěm, ke kterému, když jste chtěli znát víc informací, byli jste vysírka (zdravim, pane Tlamko, stále jste se neomluvil ani za to vaše vyhrožování fyzickou likvidací) a že vás to nemusí zajímat. Nikdo z tehdy předpokládané koalice nedokázal dát smysluplně parametry ničeho na stůl. Jen lítaly vzletné fráze o „družstevním financování“ (jakoby některé z garáží kolem Vinohrad nemuseli lidé odkupovat dvakrát, protože se družstevní financování těch garáží fakt nepovedlo…), ale v případě dotazu na předpokládanou cenu a návratnost investice bylo ticho. Ani náznak ekonomické analýzy. Nic. Nula. Že vám to smrdí? No, pozdě bycha honíte.

Voliči tedy chtěli vyřešit Go-Up. Ale zvolili si radnici, jejíž prioritou je připisovat si cizí zásluhy na fejsbuku, redesignovat do nečitelné podoby zdejší zpravodaj a přesunout hajzlíky. A co Go-Up? Ptáte se, co Go-Up? Ale co by. Už je po volbách! Go-Up se úplně klidně může začít stavět, protože magistrát nám na Vincky k odkupu nechce dát ani halíř.

Tak dlouho odmítáte vše i smysluplné, až nemáte nic. Jsem rád, že s tímhle cirkusem nemám co společnýho… takže buď vykešujou Vincky 100 % nesmyslionu peněz ze svýho (byť s bezúročnou půjčkou), nebo se může vesele stavět. Ale berme to pozitivně – aspoň se kasa městské části nezatíží takovym dluhem. Nebo? Ne, ani na to nemyslete! Že by Vincky vytáhly ze svého rozpočtu 30 milcků? To je víc než třetina rozpočtu městské části. Jen pro porovnání.

Ještě existuje šance, že materiál v této podobě bude ze Zastupitelstva města Brna stažen či nebude schválen, ale jasně ukazuje vůli radních toto vyřešit „ve prospěch“ Vinohrad…

(Na vysvětlenou: MMB měl pokrýt většinu kupní ceny a Vinohrady menšinu. Radnice poslední komunikaci ohledně Go-Up vedla v prosinci 2022 – tedy po svém zvolení. Žádná jiná komunikace – krom přítomnosti starostky na Radě MMB konané 3. 5. – není v materiálu zmíněna, žádná komunikace nebyla ani vinohradskými radními dosud prezentována, bod ani nebyl řešen na žádném zasedání vinohradské rady dle veřejně dostupných informací.)

Materiál na následující Zastupitelstvo města Brna najdete zde.

— čára —

Poznámka pod čarou: A buďme rádi, jestli to neodkoupíme, pokud nás – Vincky a/nebo Brno Maršálek nezažaluje – ušlý zisk se dá vyčíslit a stejně tak růst stavebních nákladů za poslední roky.