Komunální žumpa

Proč jsem se nakonec rozhodl v současném politickém prostředí neplýtvat svým časem? Protože lidi se s tím nechtějí umazat. A já se jim nedivím, když lidé, myslící to opravdu dobře, jsou napadáni jen za to, že si dovolují nesouhlasit s naprostými nesmysly.

Představte si sjezd myslivců někde na okraji civilizace. No, tak vedle toho, jak se chovají zastupitelé a aspirující politici v zastoupení vinohradských občanů, je to velice civilizovaný a kulturně vytříbený spolek.

Proč?

Mám zde připravené TO. Na zastupitele, který na základě vlastních fabulací a nikoliv reality prohlásil, že se na mne vaří voda, obvinil mne ze dvou trestných činů a nevybíravě mne urážel.

Na to žaludek nemám. A proto TO zůstává v šuplíku. S tímto nanicovatým človíčkem již nechci mít nic společného. Ani s ním nechci sdílet jedno zastupitelstvo. Ale jeho paranoia (spoluobčane, jdi se léčit) mě aspoň donutila zrušit si facebook. A jak se mi bez něj žije lépe 🙂

Proč… a dál?

Protože vybraní zdejší politici s realitou zacházení jak s kusem hadru. Ať již radní zapomínaj, kde byli, co tam dělali, nebo naopak opozice mlží, vydává cizí nápady za své a nebojí se ani nepokrytě lhát.

Kdyby lhali o ostatních, o kterých nic moc neví, dá se to brát za neznalost. Ale lhát o svých úspěších a popisovat sami sebe lží… Nejhorší je, že se to dá dohledat. Všechno. S takovými lidmi nechcete spolupracovat.

A co dál?

Dál nic. Uvidíme, co za 4 roky. Budu aktivním občanem jak doposud. Budu dále oslovovat investory, aby upravili projekty do zelena, budu sledovat dění. Ale dokud se budou lidé v komunální politice chovat jak banda šimpanzů, místo argumentů budou třískat do stolů a místo faktů budou prezentovat dojmy, do té doby mi bude i za ně tak trapně, že nebudu ochotnej s nimi být v jednom zastupitelstvu.

A uvidíme, jak ty řeči opozice o tom, jak budou konečně naslouchat lidem, budou pravdivé, až jim něco hodím na stůl. Apriori to bude zamítnuté. Klidně bych se vsadil.

Jsem rád, že většina mých návrhů byla přijata za své. Tu opozicí, tu radnicí. Je vidět, že jeden člověk mnohdy dokáže inspirovat i totálně vyprázdněné nádoby plné zloby a vzteku. Kéž by část mých myšlenek žila dál.

Jo a podle toho, jak dopadnou volby, sledujte v následujících 4 letech spotřebu bublinkové fólie.