Společenský sál na Pálavském náměstí bez užitku

iDnes ve svém prémiovém obsahu uveřejnili článek, že společenský sál na Pálavském náměstí se nesmí používat.

V roce 2005 jej nechala za 5 milionů zřídit tehdejší radnice. Nakonec ale z důvodu nad sálem přítomných bytů nelze sál využívat. Proto se zřídil nový sál v bývalé ZŠ Bzenecká.

Pro původní sál se nyní hledá využití, nicméně nic než parkování díky nezájmu nepřipadá v úvahu.

Takže je potřeba se ptát: Kdopak byl s panem Čejkou v radě, když se o sálu na Pálavském náměstí rozhodovalo? Ti všichni nesou svůj díl viny a měli by se (přinejmenším politicky) zodpovídat z takto očividně chybné investice 5 milionů korun.

Zajímavé je, že do článku dával svůj názor jeden z nejhlasitějších kritiků starosty Čejky obecně. Není jím nikdo jiný než bývalý Čejkův spolustraník a bývalý místostarosta Jiří Karásek z vinohradské ČSSD. Mimochodem ten, který dle mého názoru stojí za stránkou PLUS pro Vinohrady, či s ní velmi úzce spolupracuje (člen ČSSD Brno-Střed David Čížek poskytuje PLUSu místo pro plátek „Co nového, Vinohrady“; Karásek byl jediný, kdo se zatím v textech PLUSu podepsal, jinak je vše striktně anonymní).

Chybné rozhodnutí investice do společenského sálu padá na starostu Čejku i jeho tehdejší spolustraníky. Nenechme se tedy zmást tím, že dnes již spolu v jedné straně nejsou.

Chtějme smysluplné investice, které budou mít dlouhodobý charakter. Ne, že za pár let někdo řekne, že sice máme společenský sál, ale nesmí do něj chodit lidi.